[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 315
  • File Size 5.40 MB
  • File Count 1
  • Create Date мај 6, 2018
  • Last Updated мај 6, 2018

Учиме извоз – Прирачник за компании кои размислуваат за извоз

Прирачникот има цел да им помогне на компаниите да донесат правилна одлука во врска со прашањето дали да се извезува или не. Наменет е, пред се за компаниите кои првпат влегуваат во извозен бизнис, но можат да го користат и напредните извозници, како потсетник во процесот на планирање и реализација на извозните активности.

Конкурентност.мк

Поддржано од

Битни Страници

  • Поддршка
  • Услуги
  • Контактирајте не

Контактирајте не

industry@economy.gov.mk

Јуриј Гагарин 15
1000 Скопје Р. Македонија