[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 6
  • File Size 743.39 KB
  • File Count 1
  • Create Date јуни 2, 2018
  • Last Updated јули 4, 2018

Regular Economic Report No. 13 Macedonia April 2018

Овој Извештај на Светска Банка е дел од серијата економски извештаи за регионот  и дава преглед на економските индикатори, економските политики и специфичните фактори кои влијаат на растот на економиите во земјите од Западен Балкан.                        http://www.worldbank.org/en/region/eca/publication/western-balkans-regular-economic-report

Конкурентност.мк

Поддржано од

Битни Страници

  • Поддршка
  • Услуги
  • Контактирајте не

Контактирајте не

industry@economy.gov.mk

Јуриј Гагарин 15
1000 Скопје Р. Македонија