[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 27
  • File Size 1.65 MB
  • File Count 1
  • Create Date мај 6, 2018
  • Last Updated мај 6, 2018

Образование и вештини за претприемништво

Краток преглед на образовните програми на Европската унија кои го поддржуваат и поттикнуваат вклучувањето на концептот на претприемништво во формалните и неформалните системи на едукација – високото образование и доживотното учење. Брошурата е преземена од Enterprise Europe Network - EEN преку Агенцијата за поддршка на претприемништвото на РМ – АППРМ.

Конкурентност.мк

Поддржано од

Битни Страници

  • Поддршка
  • Услуги
  • Контактирајте не

Контактирајте не

industry@economy.gov.mk

Јуриј Гагарин 15
1000 Скопје Р. Македонија