[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 11
  • File Size 1.72 MB
  • File Count 1
  • Create Date јуни 2, 2018
  • Last Updated јули 4, 2018

Извештај на Светска банка - Seizing potential for a brighter future, Systematic Country Diagnostic Concept Note, MKD SCD Concept - Note Jan 2018

Извештајот на Светска банка, дава сеопфатна анализа на македонската економија, обидувајќи се да ги идентификуваат можностите за забрзување на растот, анализирајќи ги ограничувачките фактори и можностите, како основа за понатамошна дискусија и дефинирање следни проекти.

 

Конкурентност.мк

Поддржано од

Битни Страници

  • Поддршка
  • Услуги
  • Контактирајте не

Контактирајте не

industry@economy.gov.mk

Јуриј Гагарин 15
1000 Скопје Р. Македонија