[featured_image]
Download
Download is available until [expire_date]
  • Version
  • Download 5
  • File Size 8.29 MB
  • File Count 1
  • Create Date мај 6, 2018
  • Last Updated мај 6, 2018

ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР „ИЗВОЗНИК„ БРОЈ 1

Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот издаде прв број на електронски информатор, кој претставува ново издание преку кој ќе се информираат компаниите за сите новости и активности кои се поврзани со извозот и ќе вклучува информирање не само за активностите на Агенцијата, туку и за останатите државни институции, стопански комори и донаторски проекти кои превземаат активности во областа на извозот. Значајно е што во секој број ќе бидат претставувани успешни примери на домашните компании извозници кои ќе го споделуваат своето искуство и ќе даваат корисни совети како компаниите да се подготват и да реализираат извозни активности. Агенцијата почнувајќи од јануари 2013 година планира да го објавува овој електронски информатор на квартална основа на www.investinmacedonia.com.

Конкурентност.мк

Поддржано од

Битни Страници

  • Поддршка
  • Услуги
  • Контактирајте не

Контактирајте не

industry@economy.gov.mk

Јуриј Гагарин 15
1000 Скопје Р. Македонија